O mnie

Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim oraz kursu „Warsztat pisania Scenariusza i Dramatu” Instytutu Badań Literackich PAN. Z zawodu kwerendzistka i asystentka muzealna, z pasji pisarka. Od 2010 roku związana ze Stowarzyszeniem Topografie, w którym zajmuje się głównie projektami dotyczącymi archiwistyki społecznej i historii mówionej; w latach 2017-2019 zastępczyni redaktorki naczelnej Łódzkiej Gazety Społecznej „Miasto Ł”; stale współpracuje z Centrum Muzeologicznym Muzeum Sztuki w Łodzi. Autorka książki reportażowej Aleja Włókniarek [Wydawnictwo Czarne, 2018].

Laureatka Nagrody Literackiej Złoty Exlibris [2018] i Punktu dla Łodzi [2019], nominowana do Nagrody Identitas [2022], stypendystka Wyszehradzkich Rezydencji Literackich na rok 2020 oraz rezydencji artystycznej Centrum Kultury Zamek w Poznaniu w roku 2021.

Kontakt: marta.madejska@gmail.com

Na tym blogu zamieszczam efekty obecnej pracy poszukiwawczo-archiwalnej i reportażowo-literackiej. Blog tworzony podczas pisania Alei Włókniarek można znaleźć tutaj.